LOADING...

فروشگاه درب ضد سرقت دژآریا

ساختار کلی درب های موجود در بازار به چند نوع تقسیم می‌شود؟

ساختار کلی درب های موجود در بازار به چند نوع تقسیم می‌شود؟

17 مرداد ، 1400
حسین هوشمند
0 کامنت

ساختار کلی درب های موجود در بازار

به طور کلی درب های موجود در بازار را از نظر ساختار و روش تولید به سه دسته زیر تقسیم بندی می شوند

1-        درب های تمام چوب

2-      درب های پرسی

3-     درب های اکسترود شده

 

درب های تمام چوب :

همانطور که از نام این نوع درب مشخص است در تولید آن به طور کامل از چوب استفاده می‌شود (هرچند در برخی از تولیدات رعایت نمی گردد). این درب ها اصطلاحا توپر هستند و کماکان تا به امروز این نوع درب ها به روش سنتی تولید می‌شوند.

متاسفانه لازم به ذکر است اخیرا تولید این نوع درب ها با بکارگیری ام دی اف بجای چوب، به سبک تمام چوب و به صورت صنعتی رواج یافته است که پس از استفاده، بخصوص در سرویس های بهداشتی به سرعت دچار مشکل خواهند شد.

تصویر از درب تمام چوب

برای اطلاعات بیشتر  در مورد درب های تمام چوب اینجا کلیک کنید

 

درب های پرسی :

اکثر درب های موجود در بازار درب های پرسی هستند که با نام های مختلفی در بازار عرضه می شوند اما در عمل ساختار کلی  و حتی بخش عمده ای از مواد اولیه مصرفی آنها یکسان می‌باشد.

مانند درب های MDF، HDF، ABS، PVC، HPL، ملامینه و ....

ساختار کلی این درب ها بدین صورت می‌باشد که در ابتدا یک کلاف از چوب به صورتی که در تصویر زیر مشاهده می کنید آماده  می شود که نوع کلاف و کیفیت آن باتوجه به نوع و درجه کیفی محصول متفاوت است

 

تصاویر با توضیحات زیرش

 

سپس دو عدد رویه  که در تمامی درب های پرسی ( غیر از دو مورد خاص ) از جنس فیبر MDF   ( یا HDF ) می‌باشند در طرفین پرس خواهد شد.

1)در مواردی که فیبر ام دی اف خام به عنوان رویه بر روی کلاف درب پرس می‌شود از رنگ به صورت پوششی (مانند رنگهای سفید ،کرم ،طوسی و... ) برای رنگ آمیزی درب استفاده می‌شود

تصویر

2) همچنین می توان قبل از نصب روی ام دی اف رویه، روکش چوب پرس کرد که شیوه رنگ آمیزی آن متفاوت است  این درب ها به عنوان درب های ام دی اف روکش چوب یا به اختصار روکش چوب در بازار شناخته می شوند

تصویر

3) اگر روی ام دی اف رویه، روکش PVC  به شیوه ممبران یا وکیوم کشیده شود به عنوان درب روکش PVC یا به اختصار درب PVC  شناخته می‌شوند.

تصویر

4)درب های Plywood

در این درب های به جای ام دی اف از ورق های چوبی مخصوصی به عنوان رویه استفاده می شود که کاملا ضدآب می باشد و ازمزایای این درب می توان به استحکام و قابلیت رنگ پذیری بیشتر و ... نام برد که میتوان از آن ماننده سه دسته بالا هم به صورت رنگ پوششی، روکش چوب و ... استفاده برد.

5) اخیرا درب هایی با نام درب تمام PVC در بازار تولید می شوند که به جای ام دی اف از ورق تمام PVC به عنوان رویه استفاده می‌شود که روی کلاف چوبی پرس شده و به صورت پوششی رنگ می شوند و فعلا در رنگهای سفید، کرم، طوسی و ... عرضه می‌شود.

 

توجه کنید که درب های روکش PVC  به اشتباه به عنوان درب ضدآب معرفی می گردد اما درب های روکش PVC در حالت نرمال ضدآب نیستند و تنها با در نطر گرفتن تمهیداتی در روش تولید می‌‌توان به عنوان درب های ضد آب از آنها نام برد.

تصویر

به همین ترتیب اکر روکش ABS روی سطح  ام دی اف پرس شود درب ABS  و اگر روکشی ملامینه روی ام دی اف کشیده شود به عنوان درب ملامینه شناخته می شود ( که با نام HPL نیز شناخته می‌شود ) و ....

تصویر

 

برای مطالعه بیشتر در زمینه درب های ضدآب اینجا کلیک کنید

 

 درب های اکسترود شده :

 این درب ها به صورت قالبی از دستگاه هایی به نام اکسترودر خارج می‌شوند و فعلا تنها دربی که با این شیوه در ایران تولید می شود درب پلیوود می باشد که به آن درب WPC  نیز شناخته می‌شود.

مهمترین مزیت این درب ضدآب بودن آن می باشد هرچند از معایب آن می‌توان به این موضوع اشاره کرد که در انتخاب طرح بسیار محدود خواهیم بود .

تصویر

جهت کسب اطلاعات بیشتر از مزایا و معایب این درب اینجا کلیک کنید

 

 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LdMucIcAAAAALuDU9ylbA_XqSp5_vu-0R4ed85j